Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2434
Dĺžka (km): 27,9 km
Prevýšenie: 881/856 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Miestna cykloturistická trasa, ktorá prechádza okolo vodného diela Nová Bystrica. Svojim nenáročným charakterom je ideálna pre jednodenné výlety naozaj pre všetkých cyklistov.

Popis: Trasa začína v obci Nová Bystrica na Kysuckej cyklomagistrále v lokalite Škovraga na križovatke viacerých cyklotrás. Prejde mostom ponad Vychylovku a cez osadu Berešovci úvodné kilometre vedú po asfaltovej ceste až k priehradnému múru vodnej nádrže. Následne sa už povrch cyklotrasy mení na spevnenú lesnú cestu a zvlnením profilom trasa pokračuje ponad vodné dielo do lokality Riečnica. Riečnica je zaniknutá obec, ktorá bola zatopená pri výstavbe VD Bystrica, zo samotnej obce ostal iba kostol, ktorý sa nachádza priamo pri trase. Je pri ňom aj odpočívadlo s ohniskom. Od kostola trasa pokračuje krátkym stúpaním a následne opäť zvlneným terénom do doliny Harvelka, miesta ďalšej zaniknutej osady. Tu sa nachádza aj križovatka so zelenou cykloturistickou trasou č. 5474. Tu sa trasa otáča na západ a z Harvelky pokračuje podobným zvlneným terénom s viacerými peknými výhľadmi na samotnú vodnú nádrž nad jej severným brehom. V závere trasa príjemne klesá späť do obce Nová Bystrica, kde končí na križovatke s Kysuckou cyklomagistrálou v lokalite Martiniskovci.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.