Vďaka spolupráci so značkou Garmin sme mali možnosť vyskúšať jedny z inteligentných hodiniek tejto značky z rady Vivoactive a po určitom čase ich používania vám prinášame recenziu.

Vivoactive 4 S predstavujú úspešný model fitness hodiniek, ktoré pre užívateľov ponúkajú veľmi atraktívny pomer výkonu a ceny. Hodinky sú určené ako tak pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých športovcov. Balenie, v ktorom sú hodinky dodávané, je veľmi elegantné.

Balenie inteligentných hodiniek Vivoactive 4s.

Ide o štvrtú generáciu hodiniek z rady Vivoactive. Vyznačujú sa decentným dizajnom a dlhou výdržou batérie. Hodinky disponujú 1,1″ palcovým transflektívnym farebným MIP displejom. Displej je čitateľný i v zhoršených svetelných podmienkach a vďaka podsvieteniu i v tme. Síce sú hodinky vodotesné, pri kontakte s vodou sa displej o niečo ťažšie ovláda, čo by sme mohli považovať za malé mínus.

V ponuke hodiniek nájdete pokročilé fitness funkcie s kontinuálnych meraním tepu, meraním stresu a frekvencie dýchania. Hodiny dokážu rozoznať až 20 rôznych športových aktivít, medzi ktorými nájdete nielen outdoorové aktivity ale aktivity indoorové. Hodinkami viete dokonca i platiť prostredníctvom služby Garmin Pay. Užívateľov veľmi poteší i podpora hudobných služieb ako Spotify, či Deezer i v offline režime.

Hodinky podporujú až 20 rôznych športov.

Mňa ako užívateľa inteligentných hodiniek Vivoactive 4s potešili i iné aplikácie ako kalendár či počasie. Veľmi jednoducho si na hodinkách viete pozrieť naplánované podujatia, prípadne rozvrh svojho pracovného či osobného života.

Počas krátkej doby som mala možnosť využiť hodinky pri viacerých športov. Medzi najčastejšie patril beh, cyklistika, korčuľovanie či plávanie. Trošku ma zamrzelo, že vo výbere aktivít nie je turistika. Vo výbere je možnosť zvoliť si aktivitu „chôdza“ a následne po spárovaní zariadenia s aplikáciou Garmin Connect viete túto aktivitu zmeniť za „turistiku.“

Za celkovú výhodu všetkých Garmin zariadení považujem práve ich aplikáciu Garmin connect. Tá vám prehľadne ukáže vašu aktivitu počas celého dňa i spánku. V sekcii „Môj deň“ nájdete množstvo detailných informácii o fungovaní vášho tela, ako informácia o spánku, srdcovom tepe. Hodinky sledujú i frekvenciu dýchania či výskyt stresových situácii počas dňa. Nežnejšie pohlavie poteší i funkcia sledovania menštruačného cyklu. Dokonca, na stránke www.cykloportal.sk Slovenský cykloklub ponúka cykloturistom jednoducho si stiahnuť akúkoľvek trasu do svojho Garmin zariadenia. Jedným klikom tak viete zobraziť cykloturistickú trasu v aplikácii a následne i v zariadení k navigácii.

V závere by som rada zhodnotila svoje pocity z Garmin Vivoactive 4s. Hodinky pôsobia veľmi decentne, vhodné ako tak na šport, tak i na bežné nosenie. Displej prehľadný, dotykový, ľahko ovládateľný a viete si ho prispôsobiť podľa seba. Sama seba považujem rekreačného športovca, pohyb milujem ale neženiem sa za „prekonávaním samého seba.“ Funkcie, ktoré hodinky ponúkajú mi úplne stačia a určite by som ich odporučila športovcom začiatočníkom, rekreačným športovcom a rovnako i pokročilým.

Text: Mgr. Lucia Bagová, Slovenský cykloklub


https://www.biker.sk/ https://www.chemolak.sk/ https://www.garmin.sk/ https://www.focus-bikes.com/sl_en/Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.