Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5102
Dĺžka (km): 22,7 km
Prevýšenie: 302/284 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Nenáročná trasa spájajúca obce Veľké Lovce, Radava, Podhájska a Čechy. Pri trase sa nachádza bájna zrúcanina kláštora Máriačalád.

Popis: Trasa začína pri obci Veľké Lovce na križovatke s modrou cykloturistickou trasou č. 2102. Prechádza centrom obce smerom do obce Radava, kde pokračuje po poľnej ceste do obce Podhájska. Ňou vedie spoločne s veľkým modrým cyklookruhom, v miestnej časti Belek pri kostolíku odbočuje smerom na obec Čechy. Pri trase medzi Podhájskou a Čechami sa nachádza zrúcanina kedysi mohutného kláštora Máriačalád. Z tohto pôsobivého miesta je bohužiaľ dnes iba ruina. Trasa končí v obci Čechy, opäť na križovatke s modro značenou cyklotrasou č. 2102. Trasa je nenáročná, výlet po nej zvládnu aj menej zdatní cyklisti.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.