Farba: červená
Evidenčné číslo: 054
Dĺžka (km): 38,4 km
Prevýšenie: 809/814 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Cyklotrasa spája Oravskú a Vrchársku cyklomagistrálu cez Dolný Kubín a Kubínsku hoľu. Trasa ponúka atraktívne športovo-poznávacie vyžitie v Oravskej vrchovine.

Popis: Trasa začína v lokalite Biela Voda na križovatke viacerých cyklotrás na asfaltovej ceste a pokračuje na západ cez malebnú obec Leštiny. Tu je možné prezrieť si vzácny drevený artikulárny kostol (návšteva na požiadanie). Po prehliadke trasa pokračuje ďalej cez Vyšný Kubín, odbočí vpravo na cestu I/59, ktorá nás dovedie do Dolného Kubína. V časti Medzihradné pokračuje severne po miestnych komunikáciách a prejde pešou zónou v centre mesta. V lokalite Pod Kuzmínovom prejde novou lávkou ponad rieku Oravu a pokračuje sídliskom smerom na sever, kde vyjde na cestu I/70. Na nej odočí vľavo a onedlho odbočí v malom Bysterci za kúriou doprava. Miernym stúpaním lesným prostredím sa dostáva až do lokality Kubínska hoľa, parkovisko. Odtiaľto ďalej stúpa lesnou cestou až na hrebeň Oravskej Magury, cestou sa môžeme miestami pokochať nádhernými výhľadmi na okolie. Lesná cesta pomaly pokračuje až do sedla Príslop. Tu sa napojí na asfaltovú cestu I/78. Po nej pokračuje zhruba kilometer a v lokalite „Pod Príslopom“ odbočí doprava na starú asfaltovú cestu. Po nej pokračuje okrajom obcí Hruštín, Babín a Vasilov, na ktoré sa nám naskytajú pekné výhľady. Cesta nás privedie až do Lokce na autobusovú zastávku, kde trasa končí.

Cyklistom odporúčame ďalej pokračovať východne po Oravskej cyklomagistrále (č. 006) do Námestova, kde je viacero možností ubytovania a stravovania.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.