V sérii článkov o obnove cykloturistického značenia z rozpočtu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pokračujeme s ukončenými prácami na území Národného parku Poloniny a v jeho blízkom okolí.

Obnovu v tomto regióne má pod palcom nezisková organizácia Aevis, spolu s vyškoleným značkárom z Turistického informačného centra Sninské rybníky – Neskutočne skutočné Poloniny. V regióne obnovili maľované značenie obojsmerne na viac ako 130 km cykloturistických trás. Pri obnove osadili dva nové cykloturistické smerovníky a približne 60 ks cyklotabuliek.

Popri obnove sa im podarilo vyznačiť i novú cykloturistickú trasu č. 8945, vďaka ktorej sa aktuálne odstanete oficiálne na Medovú babu – lúku v Bukovských vrchov, na území Národného parku Poloniny. Čoskoro nájdete novú trasu i na www.cykloportal.sk.

Okrem spomenutej žltej cykloturistickej značky, organizácia obnovila cykloturistické značenie na trasách:

Vedenie trás, ako aj ich popisy nájdete na stránke www.cykloportal.sk, kde v sekcii VYBER SI TRASU si viete danú trasu vyhľadať podľa čísla. Na mapke cykloturistických trás si môžete plánovať rôzne okruhy spojením viacerých cykloturistických trás. Každá trasa má možnosť stiahnutia si GPX trasy, ktoré si viete prehrať do svojich zariadení a rôznych aplikácii.  Obnova na týchto trasách bola financovaná z rozpočtu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj foto: Aevis n.o


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.