Na trase 004 – Moravská cyklistická cesta, v úseku Brodské, CLO k Adamovmu prístavu je zrealizovaná obchádzka v celkovej dĺžke 5,5 km. Obchádzka bude trvať približne 3 nasledujúce roky počas výstavby nového železničného mosta.

Obchádzku označujú dočasné oranžové cyklotabuľky

Prednedávnom sme vás informovali o realizácií obchádzky na významnej cykloturistickej trase 004 – Moravská cyklistická cesta. Článok je stále dostupný na tomto odkaze.

Aktuálne je už obchádzka vyznačená v teréne a to oranžovými dočasnými cyklotabuľkami v celkovej dĺžke 5,5 kilometrov. Obchádzka vedie od lokality Brodské, CLO, kde po pár metroch opúšťa hrádzu a spolu so žltou trasou č. 8203 – Brodské – Unín vchádza do centra obce Brodské. Žltú trasu obchádzka kopíruje až za obec, kde sa odpája a odbáča na poľnú cestu, ktorou sa opätovne napojíme na hrádzu v lokalite Za Brodským, v Rakytí (hrádza).

Obchádzka platí z oboch strán hrádze, prosíme cyklistov aby túto obchádzku rešpektovali a nepokračovali v tomto úseku ďalej po hrádzi. Taktiež upozorňujeme na zvýšený pohyb nákladných vozidiel a ťažkých strojov v tomto úseku. Obchádzka je realizovaná z dôvodu výstavby nového železničného mostu cez rieku Morava v úseku hranica SR/ČR – Brodské v rámci  projektu Modernizácia železničnej trate Devínska Nová Ves- hranica SR/ČR“ . Obchádzku realizoval Slovenský cykloklub z prostriedkov Trnavského samosprávneho kraja.

Ľahká cykloturistika, vhodná aj pre rodiny s deťmi

Moravská cyklistická cesta predstavuje ľahkú cykloturistiku, ktorá je vhodná pre cykloturistov začiatočníkov, pohodárov alebo kľudne i pre rodiny s deťmi. Vo veľkej miere je trasa vedená mimo zóny dopravy a to po hrádzi rieky Moravy, po asfaltovom alebo štrkovom teréne.

Trasa je dlhá niečo cez 40 kilometrov a cykloturistom ponúka pekné výhľady na rieku Morava. V celkovej dĺžke túto rieku kopíruje. Vedie od cykloturistickej križovatky na Baťovom kanály až k Moravskému Sv. Jánu, kde končí na križovatke s diaľkovou transeurópskou trasou EuroVelo 13 – Cesta železnej opony.

Celý popis trasy je dostupný na tomto odkaze.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.