Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2418
Dĺžka (km): 23,6 km
Prevýšenie: 1162/1066 m (pozor uvádza sa v smere popisu trasy) (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, štrk, prírodný povrch

Charakteristika: Krásna cykloturistická trasa v národnom parku Veľká Fatra. Táto trasa patrí k najkrajším MTB cykloturistickým trasám na Slovensku. Na trase sú prekrásne výhľady a scenérie.

Trasa začína v meste Ružomberok na križovatke viacerých cyklotrás. Takmer od začiatku stále stúpa a cez Kalváriu, ponad Hrabovo, sa dostáva až na Vlkolínske Lúky, kde križuje žltú trasu č. 8419. Ďalej po lesných cestách stúpa striedavo lesmi a krásnymi lúčnymi úsekmi s výhľadmi. Dostáva sa až do Nižného Šiprunského sedla. Zo sedla trasa prechádza už iba miernym stúpaním cez prírodnú rezerváciu Jánošíkova kolkáreň až na Smrekovicu. Tu zároveň dosahuje vrchol stúpania a zo Smrekovice iba klesá asfaltovou cestou do Podsuchej, kde trasa končí.

Táto trasa bola stiahnutá 84 krát.


mtbiker.sk      cs      garmin     Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.