Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba už čoskoro. Fotopublikácia plná leteckých pohľadov má pomôcť rozvoju domáceho cestovného ruchu.

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je možné viacerými spôsobmi. Letecká skupina Slovensko z neba pripravuje fotopublikáciu s leteckými zábermi, ktorá pomôže odprezentovať bytčiansky región. 

Fotografujú z kokpitu lietadla

Realizačný tím CBS Flying Team v týchto dňoch prelietava ponad mesto Bytču a jej okolité obce. Priamo z kokpitu lietadla zhotovuje letecká posádka zábery z leteckého pohľadu. Po ich vyhotovení zostaví redakcia výber fotografií, ktoré budú súčasťou publikácie Bytča a okolie z neba.

„Kniha Bytča a okolie z neba bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Ako povedal Paprčka, hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Takže táto kniha nebude len o meste Bytča a veľmi známych Súľovských skalách. Letecké zábery budú poukazovať aj na tie najmenšie obce v regióne Bytča.

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

Obdobie, ktoré sme prežívali dlho, ovplyvnili aj možnosti spojené s cestovných ruchom a tým aj spoznávanie krajiny. Letné počasie prichádza a s ním aj otvorené alternatívy, kam sa vybrať na rodinný výlet. Domáci cestovných ruch je potrebné neustále rozvíjať a napomôcť tomu má aj nová fotopublikácia Bytča a okolie z neba. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne málokomu. Výhodou je prehľad celého bytčianskeho regiónu z neba, prostredníctvom ktorého možno spoznať služby, atrakcie či zaujímavosti ponúkajúc návštevníkom.    

Dvojjazyčná prezentácia regiónu

Letecké zábery na krajinu, rozprestierajúcu sa medzi pohorím Javorníky a kamennými Súľovskými vrchmi zasadenou do kotliny Váhu, budú zoradené podľa ročného obdobia.

„Fotografie regiónu Bytča budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o samotnom meste a obciach v jeho okolí, ale aj o rôznych inštitúciách či spoločnostiach pôsobiacich v regióne. Všetky články v knihe, ako aj zaujímavé i poetické popisy k fotografiám, budú v slovenskom, aj v anglickom jazyku. Tak sa fotopublikácia o meste Bytča a jej okolí dostane distribúciou do rôznych kútov Slovenska i za jeho hranice,“ spresňuje regionálna projektová manažérka Petra Beňová.

Zdroj:

Mgr. Andrea Farkašová – média manažérka

CBS spol, s.r.o.

VKÚ Harmanec, s.r.o.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.