Poltár a jeho okolie budete mať možnosť uvidieť z neba už čoskoro. Fotopublikácia plná leteckých pohľadov  má pomôcť nielen rozvoju domáceho cestovného ruchu.

V nadcházajúcom období zažije najväčší rozmach domáci cestovný ruch. Preto sa aj letecká skupina Slovensko z neba chce zapojiť do podpory jeho rozvoja, a tak pripravuje fotopublikáciu plnú leteckých záberov, ktorá napomôže k rozvoju turizmu v regióne Poltár. Vzbudiť záujem verejnosti ako o toto mesto, tak aj o jeho okolie je ambíciou práve vznikajúcej fotopublikácie Poltár a okolie z neba.

Zábery vznikajú priamo v kokpite lietadla

Realizačný tím leteckého fotografovania pracuje na zostavení najzaujímavejších záberov na jeden z najmenších, ale o to príťažlivejších okresov Slovenska. Poltársky región je už desaťročia známy unikátnym priemyslom, ale i stáročia zachovanými pamiatkami tunajšej bohatej histórie. V tvarovanom údolí riečky Poltarica sa v ňom pevne prepojilo niekoľko bývalých obcí.

„Avšak z pohľadu vtákov poltársky región nemá možnosť vidieť každý. Fotopublikácia Poltár a okolie z neba to umožní komukoľvek. Bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Ako hovorí Paprčka, hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Takže táto kniha nebude len o meste Poltár a známych prírodných zaujímavostiach. Leteckými zábermi sa budú môcť pochváliť aj tie najmenšie obce v poltárskom regióne.

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

Obdobie, ktoré sme prežívali dlhý čas, ovplyvnili aj možnosti spojené s cestovných ruchom a tým aj spoznávanie krajiny. Letné počasie prichádza a s ním aj otvorené alternatívy, kam sa vybrať na rodinný výlet či za kultúrnym vyžitím. Domáci cestovných ruch je potrebné neustále rozvíjať a napomôcť tomu má aj nová fotopublikácia Poltár a okolie z neba. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne málokomu. Výhodou je prehľad celého poltárskeho regiónu z neba, prostredníctvom ktorého možno spoznať krajinu, jej zaujímavosti, a tak si naplánovať turistiku či rodinný výlet.     

Prezentácia regiónu dvojjazyčne

Letecké zábery na krajinu, rozprestierajúcu sa na juhu stredného Slovenska, budú zoradené podľa ročného obdobia.

„Fotografie poltárskeho regiónu budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o samotnom meste a obciach v jeho okolí, ale aj hodnotnými prezentáciami vybratých inštitúcií a spoločností pôsobiacich v tomto malebnom regióne. Všetky články v knihe, ako aj zaujímavé i poetické popisy k fotografiám, budú v slovenskom, aj v anglickom jazyku. Tak sa fotopublikácia o meste Poltár a jeho okolí dostane distribúciou do rôznych kútov Slovenska i za jeho hranice,“ spresňuje regionálna projektová manažérka Adriana Drugová.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.