V sobotu 18. septembra sa Slovenský cykloklub zúčastnil veľmi milej akcie, ktorú organizovala Detská organizácia Fénix. Akcia niesla názov 13. Celoslovenské stretnutie Fénixákov, koná sa každoročne a vždy v inom kúte Slovenska.

Tohtoročný ročník sa konal na Starej Myjave, a niesol sa v tradičných aktivitách Fénixákov, nakoľko detská organizácia tento rok oslavuje svojich tridsať rokov pôsobnosti.

Sobotný program 13. Celoslovenského stretnutie cykloturistov

Náš program odštartoval už ráno o 9:30 hod., kedy deti mali po raňajkách a boli pripravený na deň plný dobrodružstiev. Na úvodnom otvorení dňa sa cez 80 detí dozvedelo, čo ich čaká. Fénixáci si pre nich pripravili štyri zaujímavé stanoviská, z ktorého jedno patrilo Slovenskému cykloklubu.

V prvom stanovisku využili svoju kreativitu pri tvorbe predkroniky, v druhom sa zabavili pri fotení s rekvizitami vo fotobúdke a v treťom sa pripravovali na nedeľňajšiu aktivitu „Prines oheň a zvíťazíš.“  

Stanovisko Slovenského cykloklubu

Na našom stanovisku sme v prvom rade deti zaučili do našej činnosti a vysvetlili im jednotlivé prvky cykloturistického značenia. Pomôckou nám bola tabuľa s magnetkami znázorňujúcimi cykloturistické značenie. Následne ich čakala jazda zručnosti, kde si mohli vybrať či nami pripravenú slalomovú dráhu prejdú čo najpomalšie alebo čo najrýchlejšie. Prvých troch sme vždy ocenili cyklofľašou.

V závere sme deťom ale i inštruktorom a pedagógom vysvetlili základný servis bicykla, na čo by pri prípade na cykloturistiku nemali zabudnúť, čo je potrebné si zbaliť, ako sa obliecť…

Každého jedného účastníka sme odmenili letáčikom so základnými pravidlami mladého cyklistu a dôležitými vecami, ktoré by nemali chýbať vo výbave. Taktiež získali odznak „Na cykloturistickej trase sa nestratím“ a mohli si vybrať z viacerých cyklo-nálepiek.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.